Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Facebook - Wydawnictwo Serafin

 

Drodzy Klienci,

27 maja wydawnictwo nie pracuje. Zamówienia internetowe złożone w tym dniu będą realizowane 30 maja.

 

Wydawnictwo Serafin


Charyzmatyczka Maria z Żar - życie, pisma, świadectwa

Odnowa charyzmatyczna
22
PLN
Charyzmatyczka Maria z Żar - życie, pisma, świadectwa
  • promocja
in_stock
Dostępność:
dostępny
Wysyłka:
24 godziny
Cena: 22,00 zł 29,40 zł
Cena netto: 20,95 zł
egz.
Świecki kierownik duchowy, założycielka wielu wspólnot, mama duchaczy i kleryków - charyzmatyczka Maria Jurczyńska (1919 – 1996), zwana Siostrą  Marią, była żoną i matką pięciorga dzieci.
 
Od końca lat 70. XX wieku zaangażowała się w Odnowę w Duchu Świętym. Była liderką grupy Odnowy w Żarach i Koordynatorką Odnowy w diecezji gorzowskiej.  
 
Zakładała i wspierała rozwój wielu grup modlitewnych na ziemi lubuskiej,
 
prowadziła rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym w seminariach diecezjalnych i zakonnych,
 
służyła tysiącom osób (duchownych i świeckich) kierownictwem duchowym i modlitwą wstawienniczą.
 
Była twórcą oryginalnej formacji duchowej na bazie seminarium Odnowy.
 
 
Książka zawiera:
 
- duchową biografię Marii Jurczyńskiej, ukazującą m.in. proroctwoo. Thomasa Forresta oraz błogosławieństwo Jana Pawła II dla jej posługi, a także uwzględniającą jej bogatą duchową spuściznę,
- wybór jej autorskich pism, wśród których wyróżnia się świadectwo Nowego Życia w Duchu Świętym i głęboki tekst o modlitwie wstawienniczej,
- świadectwa osób, które zetknęły się z Marią i korzystały z jej formacji i posługi. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje świadectwo biskupa Pawła Sochy z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
 
Wstęp do książki napisał biskup Bronisław Dembowski.
 
 
Przekazuję ci dar przemawiania i uzdrawiania kapłanów i kleryków, zabieram ci wszelką tremę i przeszkody. Otrzymujesz wszystkie dary potrzebne do tej służby.
Słowa proroctwa ojca Toma Forresta dla Marii Jurczyńskiej (11 listopada 1980)
 
Pan Bóg w dziele zbawienia również posłużył się niewiastą. Zobaczysz siostro, przekonasz się, niejeden kapłan czy kleryk tak się nie otworzy w konfesjonale, jak przed tobą...
Ojciec Święty Jan Paweł II do Siostry Marii (9 maja1981)
 
Myślę, że Siostra Maria patrzy na nas z nieba i cieszy się, że ruch Odnowy w Duchu Świętym w naszym kraju bardzo prężnie działa. Jesteśmy pewni, że z nieba wyprasza nam wiele łask, byśmy mieli moc i mądrość od Ducha Świętego do kontynuowania jej dzieła.
biskup Paweł Socha

 

RECENZJA:

Książek takich jak o Marii Jurczyńskiej (1919-1996) jest niewiele. Wynika to nie tylko z braku chętnych do opisywania życia osób świeckich. Przede wszystkim brak źródeł sprawia, że wspomnienia pozostają tylko w pamięci świadków. Zakony dbają o swe kroniki i archiwa. Podobnie udokumentowane jest życie biskupów i prezbiterów. A gdzie miejsce w archiwum parafialnym dla świadectw życia wspaniałych ojców i matek?

Takie pytanie powstaje po lekturze książki, która zawiera prezentację życia (oraz fragmenty zapisków i świadectw) żony i matki pięciorga dzieci, zwanej siostrą Marią od Ducha Świętego. Historia jej życia zaczęła się w Tallinie, należącym wówczas do Związku Radzieckiego. Potem droga rodzinna wiodła przez Wołyń, ziemię przemyską aż do Żar pod Gorzowem Wielkopolskim. Od początku zaistnienia w Polsce wspólnot Odnowy w Duchu Świętym, Maria Jurczyńska stała się ich uczestniczką, a potem jedną z liderek. Życie tych wspólnot wyraźnie stawiało na otwartość wobec działania Ducha, w tym charyzmatów w Kościele. Rekolekcje, seminaria, choć gromadziły wiele osób, napotykały jednak niezrozumienie, także ze strony duchowieństwa. Z dzisiejszego punktu widzenia da się zrozumieć zachowanie pasterzy, którzy nie otrzymywali wówczas w seminariach należytego przygotowania z zakresu teologii laikatu, a nawet pneumatologii. Książki o Duchu Świętym wydawane w ramach przygotowania do Jubileuszowego Roku 2000 nazywały go Wielkim Nieznanym.

Tymczasem siostra Maria w połowie lat siedemdziesiątych odkryła dar modlitwy wstawienniczej nie tylko dla siebie, ale nade wszystko dla seminarzystów i księży. Rektorzy i ojcowie duchowni bardziej przekonani o potrzebie zaangażowania także świeckich w formację seminaryjną zapraszali ją na dni skupienia i rekolekcje. Bp Paweł Socha, który wielokrotnie spotykał się z siostrą Marią i przez wiele lat z nią korespondował, z pełnym przekonaniem wyznał, że była ona osobą bardzo wierną Kościołowi, co wyrażało się także w szczerym przedstawianiu przez nią swych inicjatyw prezbiterom i biskupom. Potwierdził wiele jej trafnych diagnoz co do życia i formacji księży. Podzielał jej pogląd, że w działaniu duszpasterskim łatwo uwierzyć w potrzebę koncentracji raczej na człowieku niż na Bogu. Pewnego razu po spotkaniu z wikariuszami wyznała biskupowi: „oni są przekonani, że trzeba oglądać wszystkie filmy, przeczytać wszystką i wszelką literaturę młodzieżową, nasiąknąć parodią (...), no, no inaczej wspólnego języka z młodzieżą nie znajdą”. I zdecydowanie podkreśliła, że muszą wpierw stawiać na chrystocentryzm i teocentryzm, bo przecież niczego lub prawie niczego nie dokonają, jedynie powołując się na Chrystusa. W ten sposób przekonywała o pierwszeństwie doświadczenia Boga przed ludzką aktywnością.

Kazimierz Pek MIC
PASTORES 56 (3) 2012, s.181-183

Pliki do pobrania:

Dane techniczne

ilustracje czarno-białe fotografie
stron 232
format 135x205 mm
oprawa miękka
wydawca SERAFIN
data dodania do księgarni 19.05.2011

Produkty powiązane

Otrzymacie Jego moc - Modlitewnik do Ducha Świętego Otrzymacie Jego moc - Modlitewnik do Ducha Świętego
Modlitewnik do Ducha Świętego zawiera: codzienne ofiarowanie się Duchowi Świętemu modlitwę o siedem darów Ducha Świętego akt poświęcenia się Duchowi Świętemu litanie, nowennę i koronkę do Ducha Świętego hymny i modlitwy liturgiczne do Ducha Świętego ...
Cena: 7,00 zł 9,90 zł

Pieśń Ducha Świętego - Raniero Cantalamessa Pieśń Ducha Świętego - Raniero Cantalamessa

Niezwykle ciekawy komentarz do hymnu Veni Creator . Autor, głęboko żyjący Pismem Świętym i duchowością Ojców Kościoła, poprzez refleksję nad dorobkiem różnych epok i kręgów kulturowych umożliwia współczesnemu czytelnikowi wejście w misterium Ducha Św...

Cena: 21,00 zł

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl